BISERICA ADVENTISTĂ EMAUS-MADRID

Info Emaus 12 august 2023

Logo

Vineri 11/08, 20:30 - Predică: Eben-Ezer
Sabat 12/08, 09:30 - Devoțional: Eben-Ezer
Sabat 12/08, 11:30 - Predică: Eben-Ezer

Vineri 18/08, 20:30 - Predică: Ionuț Prunaru
Sabat 19/08, 09:30 - Devoțional: Dennis Găină
Sabat 19/08, 11:30 - Predică: Titu Țecu

Vineri 04 și Sâmbătă 05: Edi Gîdea
Vineri 11 și Sâmbătă 12: Cristian Nițu
Vineri 18 și Sâmbătă 19: Liviu Iorga
Vineri 25 și Sâmbătă 26: Gianni Todirică
 

VINERI și SÂMBĂTĂ: 

Program organizat de biserica EBEN-EZER

PROGRAM DE ÎNCHINARE COMUN ÎN LUNILE IULIE ȘI AUGUST: 

În Sabatele din lunile Iulie și August vom avea servicii de închinare comune cu biserica
Eben-Ezer. Vineri seara la ora 20:30, iar sâmbătă la ora 09:30.


AGOSTO:

Vineri 04, Edi Gîdea și Sâmbătă 05, Emil Țucmeanu
Vineri 11 și Sâmbătă 12: Eben-Ezer
Vineri 18, Ionuț Prunaru și Sâmbătă 19, Titu Țecu
Vineri 25 și Sâmbătă 26: Eben-EzerPREGĂTIRE PENTRU BOTEZ: 

Toți cei interesați să se boteze sau să studieze doctrina bisericii sunt invitați să ia legătura cu pastorul Ștefan Albu, cu pastorul Francisco Ventura sau cu prezbiterii bisericii.

Evanghelizare: În fiecare duminică dimineața are loc ieșirea de împărțire a cărților de misiune pentru cei interesați, în Plaza de Castilla!
Școala de Sabat este: Părtășie, Evanghelizare și Studiu pe grupe.
Spiritul Profetic: Vă recomandăm ca în această vară să citim cartea "Minte, Caracter și Personalitate" (Ellen G. White).

DUMINICĂ, 13: Noemi Eva Drăghici;
LUNI, 14: Adelina Sonia Petcu; 
MARȚI, 15: Nicușor Lazăr, Ionuț Turcu, David Mario Goicea; 
MIERCURI, 16: 
JOI, 17: Carmen Cristache, Valerică Oprea, Veronica Țecu, Maya Silviana Bolnavu;
VINERI, 18: Emil Coșoveanu, Elena Sandu, Florin Tănase; 
SÂMBĂTĂ, 19: Maria Mircea, Gabriel Mihai Simion.

DUMINICĂ, 13: Gigi Bogdan; 
LUNI, 14: Elena Dinu; 
MARȚI, 15: Adriana Gheorghe; 
MIERCURI, 16: Mariana Panait; 
JOI, 17: Albert Dan; 
VINERI, 18: Samuel Rizea; 
SÂMBĂTĂ, 19: Luminița Străinu.

  • pentru sănătatea fraților și surorilor: Abi Ciocan, Carla Ștefania Albu, Lili Brezae, Ioan Rusu, Sofía Valenzuela, Silviana Șandor, Adina și Oscar, Georgeta Ramona Manea, Gabriela Mitriță, Alberto din Ploiești, Alba Colmenares, Albert Stan, Manea Stanciu, Bianca Tănasă, fata lui Robert Demeter, Rosa, Sora Dinuța, Liliana Scripcaru, Daniel Nicușor, Vasile Todirică, Alina Danilescu, Darius Danilescu, Estera Diaconu, Jose Luis Paco Pinto, Isabel de Quadros, Rodica din Chiojdu, Weiss Hermine din Dupuș, Mariana Popescu, Ferid Constandache, Carlos, Cristi Popescu și mama lui, Luminița Străinu, Samuel Rizea, Dan Albert, Panait Mariana, Adriana Gheorghe, Elena Dinu și Gigi Bogdan;
  • Pentru copiii, companionii și tinerii noștri;
  • pentru familiile bisericii noastre;
  • pentru o pocăință autentică a tuturor membrilor;
  • pentru botezul cu Duhul Sfânt.

2 Regi‬ ‭23:‭2-3 ‭NTR‬‬ "Regele s‑a suit la Casa DOMNULUI împreună cu toți bărbații lui Iuda, cu toți locuitorii Ierusalimului, cu preoții și cu profeții, cu întreg poporul, de la cel mai mic până la cel mai mare și a citit în auzul lor toate cuvintele Cărții Legământului, care a fost găsită în Casa DOMNULUI. 3 Regele a stat în picioare lângă stâlpul său și a încheiat un legământ înaintea DOMNULUI, hotărându‑se să‑L urmeze pe DOMNUL și să păzească poruncile, mărturiile și hotărârile Lui din toată inima și din tot sufletul lui, împlinind astfel cuvintele acestui legământ, scrise în Cartea aceasta. Și tot poporul a intrat în legământ."

EGW: "În loc să vă îngrijorați din ce în ce mai mult datorită constatării că nu creșteți în har, preocupați-vă doar să îndepliniți fiecare datorie prezentă. Purtați povara pentru sufletele care se află în inima voastră și căutați să-i salvați pe cei pierduți, prin orice mijloace care vă stau la îndemână. Fiți amabili, binevoitori și miloși; vorbiți cu umilință despre fericita voastră nădejde; mărturisiți dragostea lui Isus; spuneți despre bunătatea, harul și neprihănirea Lui; și încetați să vă mai îngrijorați cu privire la propria voastră creștere în har. Plantele nu cresc în virtutea unui efort conștient și intenționat. Ele nu se dezvoltă datorită unei griji neîncetate cu privire la propria lor creștere; ele cresc, pur și simplu, sub ocrotirea lui Dumnezeu." 2MCP 471.4

Acesta este numărul de cont al bisericii noastre, în care poți transfera zecimile și darurile tale punând numele și conceptul:

ES78 0049 3150 6927 1418 6765

Pastorul Ștefan Albu:

Móvil: 617 626 544
Email: salbu@adventista.es

 

Pastorul de tineret Francisco Ventura:

Móvil: 698244057
Correo electrónico: fventura@adventista.es