BISERICA ADVENTISTĂ EMAUS-MADRID

Info Emaus 4 iunie 2022

Logo

Vineri: 03/06, 20:30 - Predică: Cristian Rusin
Sabat, 04/06, 16:00 - Devoțional: Copii
Sabat, 04/06, 18:00 - Predică: Program Copii

Vineri: 10/06, 20:30 - Predică: Ștefan Albu (program de FAMILIE)
Sabat, 11/06, 16:00 - Devoțional: Silviu Jarnea (program de FAMILIE)
Sabat, 11/06, 18:00 - Predică: Ștefan Albu (program de FAMILIE)

 

 

Vineri 03 și Sâmbătă 04: Emil Țucmeanu
Vineri 10 și Sâmbătă 11: Silviu Jarnea
Vineri 17 și Sâmbătă 18: Gianni Todirică
Vineri 24 și Sâmbătă 25: Alin Balauru

15:58 Video ȘCOALA DE SABAT
16:00 Cântare deschidere Școala de Sabat
16:03 Rugăciune
16:05 Devoțional: (12-14 min.)
16:19 Rugăciune pentru motivele bisericii
16:22 Moment Muzical
16:26 Bun venit
16:30 Studiul pe grupe
17:15 Rezumat Sc.Sabat Copii - grupa Juniori 5
17:19 Departamentul Educație
17:24 Vești Misionare
17:29 Colecta Școlii de Sabat
17:31 Cântare închidere Școala de Sabat
17:33 Rugăciune
17:35 Anunțuri și pauză

17:58 Video SERVICIU DIVIN
18:00 Cântare deschidere
18:03 Rugăciune
18:05 Comentarii și Colectă
18:10 Cor Copii
18:14 Program Copii - grupele Juniori 3 și 4
18:59 Cor Juniori
19:03 Mesaj: Pastor Ștefan Albu
19:10 Cântare închidere
19:13 Rugăciune

ÎNDEMN LA LECTURĂ:
Dragii mei, vă invit și vă provoc să citim cartea Dietă și Hrană! Trăim timpuri în care avem nevoie urgentă de astfel de sfaturi.

PREGĂTIRE PENTRU BOTEZ:
Toți cei interesați să studieze doctrina bisericii sunt invitați să ia legătura cu pastorul Ștefan Albu sau cu prezbiterii bisericii. Cu ajutorul Domnului, în Sabatul din 16 Iulie vom avea încă un botez în biserica noastră. Domnul fie lăudat pentru cei care au hotărât să Îl urmeze pe Isus.

ORA DE STUDIU BIBLIEI LA RÂND ȘI RUGĂCIUNE SĂPTĂMÂNALĂ:
În fiecare miercuri, la ora 21:00, ne întâlnim pentru Studiu Biblic și Rugăciune pe grupul de zoom al bisericii. Este o atmosferă deosebită!

SERVICIILE DIVINE
În interiorul bisericii NU MAI SUNTEM OBLIGAȚI să purtăm mască și să păstrăm distanța. Dar dacă cineva vrea să o poarte, din motive de prevenție, este liber să o facă. Dacă cineva are simptome este recomandat să rămână acasă. Mulțumim!

IEȘIRE CU FAMILIILE
Duminică, 12 Iunie, vom avea o ieșire cu familiile Bisericii, la Escorial. Va fi o ocazie frumoasă de drumeție, jocuri, activități ludice și spirituale. Toți cei interesați, sunt rugați să se înscrie pe următorul link: https://forms.gle/ekMtnRGXmRGpxuW2A

Companioni: Repetiții și activități la local.
Cor Majori: Repetiție la local, la ora 10:00.
Cor Copii: Repetiție la local, la ora 10:00.
Cor Tineret: Repetiție la local, la ora 10:00.
Educație: Cartea lunii: Codul Inteligenței (Augusto Cury).
Evanghelizare: Mulțumim frumos pentru solidaritatea arătată față de toți copiii Școlii God Cares din Namibia!
Exploratori: Întâlniri la local în fiecare prima și a treia duminică a lunii, la ora 10:30.
Familia: 👋Te salutăm cu drag! Suntem foarte bucuroși să vă anunțăm că în perioada 10-12 Iunie vom avea un program special în biserica EMAUS, focalizat pe familie. Vineri seara (20:30) și sâmbătă (16:00), ne întâlnim în calle Rusia 11, 28022, Madrid, iar duminică plănuim o excursie frumoasă la munte. Cum vrem ca să fie ceva special, am hotărât ca acest program să răspundă nevoilor familiilor care vor fi prezente și să fie interactiv. Cum? Te rugăm frumos și îți mulțumim anticipat pentru că vei răspunde la doar 4 întrebări. RĂSPUNSURILE TALE SUNT ANONIME. NIMENI NU VA ȘTI CINE A RĂSPUNS. Aici poți răspunde: https://forms.gle/ojXYjxMpT6xrPvR6A 
Misiunea Femeii: Întâlnire de studiu la local, la ora 10:00.
Sănătate: Hay un nuevo curso Fitness "Refresh". Juntos hacia un estilo de vida saludable en 10 semanas.
         Lugar: Desde la comodidad de tu casa, 11 encuentros por Zoom, los domingos a las 19:00h
         ZOOM-ID: 201 856 4822
         Fechas: 10 de Abril - 3 de Julio de 2022
         Inscripciones e Información: E-Mail:Abraham.Rangel@adventisten.de
         Teléfono: +49 (151) 40653438 00
Școala de Sabat: Structura Școlii de Sabat este: Părtășie, Evanghelizare și Studiu pe grupe.
Singles: Activitățile se găsesc publicate la tabloul de anunțuri al bisericii.
Spiritul Profetic: Aici aveți programul de Studiu și Rugăciune al Dep. Spiritul Profetic:
1.Duminică seara la ora 21:00, cartea Dietă și Hrană - pentru toți membrii pe ZOOM
2.Luni seara la ora 21:00, cartea Solii pentru tineret – pentru tinerii bisericii pe ZOOM
3.Luni seara la ora 20:45, cartea Rugăciunea – pentru toți membrii pe WhatsApp
4.Marți seara la ora 21:00, cartea Viața lui Isus - pentru toți membrii pe ZOOM
5.Marți seara la ora 21:00, cartea Calea către Hristos - pentru toți membrii pe WhatsApp
6.Miercuri seara la ora 21:00, Biblia sistematic – pentru toți membrii pe ZOOM

Tineret: Vineri 03 Iunie, la ora 20:30, la local - Întâlnire de consacrare cu tema "Resolución de conflictos" împreună cu pastorul Ștefan Albu.
Deasemenea avem pregătită o nouă Serată de Tineret: sâmbătă 18 Iunie începând cu ora 20:30, la local.
Iar acestea vor fi următoarele ieșiri la munte:
1. 01-04 Iulie vom avea Campamentul de Tineret JAE în Valle de Benasque. Pastorul Ștefan Albu este organizatorul evenimentului împreună cu pastorul Daniel Moreno. Temele spirituale vor fi prezentate de către pastorul nostru. În curând vă vom oferi toate detaliile.
2. 09-10 Iulie vom avea Campamentul de Tineret EMAUS, tot în Valle de Benasque, unde vom cuceri împreună Vârful POSETS. Va fi o ocazie de consacrare și de părtășie spirituală, iar cazarea se va face la Refugiul ÁNGEL ORUS.

DUMINICĂ, 05: Gianina Lorena Stan, Andrei Recalo; 
LUNI, 06: Veronica Avrămescu;
MARȚI, 07: Patricia Naomi Șerban, Eris Antonie, Mihaela Gheorghe, Marin Precup, Luisa Cristina Stanciu;
MIERCURI, 08: Emma Monica Todirică, Nelu Alexandru, Nelu Burtea, Minodora Narcisa Nastasie Popescu; 
JOI, 09: Andrei Iosif Panduru, Kevin Gîscan Niculae, Albert Pîșă, Stelică Ionuț Curcan, Stelica Steican;
VINERI, 10: Naomi Bugoi, Fabio Lucas Carp, Georgiana Alina Ichim Dindăreanu, Daniela Ancuța Guinea, Rodica Mucha, Samuel Roșu;
SÂMBĂTĂ, 11: Amalia Dinu;

DUMINICĂ: Valentin Vasile;
LUNI: Bogdan Liviu Vasile;
MARȚI: Sorin Marius Vasile;
MIERCURI: Salomea Vătafu;
JOI: Adrian Velicu;
VINERI: Corina Vișan;
SÂMBĂTĂ: Mirel Beniamin Vișan;

  • pentru sănătatea fraților și surorilor: Marin Precup, Villy Claudiu Mosneagu, Estera Olari, Rodica Galeschi, Valentina Până din Chiojdu, Geanina Preda, Daniel Nicușor, Vasile Todirică, Alina Danilescu, Darius Danilescu, Ion Crantea, Dana Panduru, Mihai Bratu, Estera Diaconu, Jose Luis Paco Pinto, Dorel Olari, Isabel de Quadros, Rodica din Chiojdu, Weiss Hermine din Dupuș, Mariana Popescu, Ferid Constandache, Carlos, Cristi Popescu și mama lui, Luminița Străinu, Samuel Rizea, Janet Belina Chung, Carmen Trăistaru, Titu Țecu;
  • pentru sănătatea fizică și spirituală a lui Marin Gheorghe și a Elenei Dinu ;
  • pentru copiii, companionii și tinerii noștri;
  • pentru familiile bisericii noastre;
  • pentru o pocăință autentică a tuturor membrilor;
  • pentru botezul cu Duhul Sfânt;
  • pentru noua echipă administrativă a Uniunii Spaniole;

Deut. 25:15-16 Să ai o greutate adevărată și dreaptă și o unitate de măsură adevărată și dreaptă, ca să trăiești multe zile în țara pe care DOMNUL, Dumnezeul tău, ți‑o dă. Căci oricine săvârșește aceste lucruri, oricine săvârșește o nedreptate, este o urâciune înaintea DOMNULUI, Dumnezeul tău.

E. G. White: Dacă cei care au în vedere căsătoria nu vor să aibă remușcări după căsătorie, atunci ar trebui să facă acum din aceasta un subiect serios de cugetare. Acest pas, făcut în mod neînțelept, constituie unul dintre mijloacele cele mai sigure, care pot ruina rodnicia unui tânăr și a unei tinere. Viața devine o povară, un blestem. Nimeni nu poate ruina mai mult fericirea și rodnicia unei femei și să-i facă viața o povară chinuitoare ca propriul ei soț; și nimeni nu poate distruge nici măcar în proporție de a suta parte speranțele și aspirațiile unui bărbat, nu-i poate paraliza energiile și ruina influența și planurile de viitor, ca propria sa soție. Ceasul căsătoriei este cel care determină în dreptul multor bărbați și femei succesul sau eșecul în această viață și speranțele lor în ce privește viața viitoare. CA

Acesta este numărul de cont al bisericii noastre, în care poți transfera zecimile și darurile tale punând numele și conceptul:

ES78 0049 3150 6927 1418 6765

Mobil617 626 544
Email: salbu@adventista.es

Pastorul va fi disponibil pentru vizite și comunicare atât la localul din Coslada cât și la domiciliu:

  • Tineri: miercuri, 18.00-20:00
  • Adulți: joi, 18:00-20:00