BISERICA ADVENTISTĂ EMAUS-MADRID

Info Emaus 7 mai 2022

Logo

Vineri: 06/05, 20:30 - Predică: Alin Balauru
Sabat, 07/05, 16:00 - Devoțional: Lucian Belemuschi
Sabat, 07/05, 18:00 - Predică: Ștefan Albu

Vineri: 13/05, 20:30 - Predică: Eben Ezer
Sabat, 14/05, 16:00 - Devoțional: Program Misiune 
Sabat, 14/05, 18:00 - Predică: Program Misiune

 

Vineri 06 și Sâmbătă 07: Silviu Jarnea
Vineri 13 și Sâmbătă 14: Alin Balauru
Vineri 20 și Sâmbătă 21: Cristian Rusin
Vineri 27 și Sâmbătă 28: Edi Gîdea

15:58 Video ȘCOALA DE SABAT
16:00 Cântare deschidere Școala de Sabat
16:03 Rugăciune
16:05 Devoțional: (12-14 min.)
16:19 Rugăciune pentru motivele bisericii
16:22 Moment Muzical
16:26 Bun venit
16:30 Studiul pe grupe
17:15 Rezumate Copii - grupa Juniori 1
17:20 Vești Misionare
17:25 Colecta Școlii de Sabat
17:28 Cântare închidere
17:31 Rugăciune
17:33 Anunțuri și pauză

17:58 Video SERVICIU DIVIN
18:00 Cântare deschidere
18:03 Rugăciune
18:05 Comentarii și Colectă
18:10 Grup Art Quartet
18:14 Povestirea Copiilor
18:19 Grup Art Quartet
18:23 Predică
19:08 Grup Art Quartet
19:12 Cântare închidere
19:15 Rugăciune

ÎNDEMN LA LECTURĂ:
Dragii mei, vă invit și vă provoc să citim cartea Dietă și Hrană! Trăim timpuri în care avem nevoie urgentă de astfel de sfaturi.

PREGĂTIRE PENTRU BOTEZ:
Toți cei interesați să studieze doctrina bisericii sunt invitați să ia legătura cu pastorul Ștefan Albu sau cu prezbiterii bisericii. Cu ajutorul Domnului, în Sabatul din 16 Iulie vom avea încă un botez în biserica noastră. Domnul fie lăudat pentru cei care au hotărât să Îl urmeze pe Isus.

ORA DE STUDIU BIBLIEI LA RÂND ȘI RUGĂCIUNE SĂPTĂMÂNALĂ:
În fiecare miercuri, la ora 21:00, ne întâlnim pentru Studiu Biblic și Rugăciune pe grupul de zoom al bisericii. Este o atmosferă deosebită!

SERVICIILE DIVINE
În interiorul bisericii NU MAI SUNTEM OBLIGAȚI să purtăm mască și să păstrăm distanța. Dar dacă cineva vrea să o poarte, din motive de prevenție, este liber să o facă. Dacă cineva are simptome este recomandat să rămână acasă. Mulțumim!

PROIECT MISIUNE GRUPE ȘCOALA DE SABAT:
Proiectul din acest trimestru este adoptarea copiilor din școala God Cares din Namibia. Deja au fost trimise link-ul și informațiile detaliate cu privire la „adopția” acestor copilași cărora, prin educație, le putem oferi o șansă imensă la viață.

CONCERT BENEFIC
În acest Sabat, începând cu ora 20:00, vom avea în biserica noastră un concert benefic pentru proiectul din Namibia. Grupul muzical invitat este ART QUARTET. Mulțumim pentru participare și solidaritate!

CARRERA SOLIDARIA
Sâmbătă, 14 mai, vom avea un program de Misiune în biserica noastră, iar duminică, 15 mai, vom avea o ieșire în natură, pentru toți membrii bisericii, unde vom organiza diferite activități sociale, jocuri, concursuri etc., cu scop solidar. Va fi o frumoasă ocazie de părtășie și bucurie. Locația va fi Área Recreativa La Panera: Carretera de La Garganta, 40400 El Espinar, Segovia.

Companioni: Repetiții și activități la local.
Cor: Repetiție în fiecare Sabat, la local, la ora 10:00.
Cor Copii: Repetiție în fiecare Sabat, la local, la ora 10:00.
Evanghelizare: Adoptă un copil al școlii God Cares din Namibia apăsând aici.
Exploratori: Întâlniri la local în fiecare prima și a treia duminică a lunii, la ora 10:30.
Familia: În al doilea sabat din Iunie (10-11 Iunie), vom avea un sfârșit de săptămână focalizat pe problemele familiei și soluții pe care Biblia ni le propune.
Misiunea Femeii: Întâlnire de studiu în fiecare Sabat, la local, la ora 10:00.
Muzică: Concert Benefic - 7 Mai la ora 20.00.
Sănătate: Hay un nuevo curso Fitness "Refresh". Juntos hacia un estilo de vida saludable en 10 semanas.
         Lugar: Desde la comodidad de tu casa, 11 encuentros por Zoom, los domingos a las 19:00h
         ZOOM-ID: 201 856 4822
         Fechas: 10 de Abril - 3 de Julio de 2022
         Inscripciones e Información: E-Mail:Abraham.Rangel@adventisten.de
         Teléfono: +49 (151) 40653438 00
Școala de Sabat: Structura Școlii de Sabat este: Părtășie, Evanghelizare și Studiu pe grupe.
Singles: Activitățile se găsesc publicate la tabloul de anunțuri al bisericii.
Spiritul Profetic: Aici aveți programul de Studiu și Rugăciune al Dep. Spiritul Profetic:
1.Duminică seara la ora 21:00, cartea Dietă și Hrană - pentru toți membrii pe ZOOM
2.Luni seara la ora 21:00, cartea Solii pentru tineret – pentru tinerii bisericii pe ZOOM
3.Luni seara la ora 20:45, cartea Rugăciunea – pentru toți membrii pe WhatsApp
4.Marți seara la ora 21:00, cartea Viața lui Isus - pentru toți membrii pe ZOOM
5.Marți seara la ora 21:00, cartea Calea către Hristos - pentru toți membrii pe WhatsApp
6.Miercuri seara la ora 21:00, Biblia sistematic – pentru toți membrii pe ZOOM

Tineret: Avem pregătită o nouă Serată de Tineret: sâmbătă 18 Iunie începând cu ora 20:30, la local.
Deasemenea, vă reamintim că în luna mai vom avea 2 întâlniri de consacrare la local, împreună cu pastorul Ștefan Albu. Vineri, 6 Mai "Como nos amamos" și 20 Mai "Resolución de conflictos". La ora 20:30.

Acestea sunt următoarele ieșiri la munte:
1. 01-04 Iulie vom avea Campamentul de Tineret JAE, în Valle de Benasque, iar pastorul Ștefan Albu este organizatorul împreună cu pastorul Daniel Moreno. Temele spirituale vor fi prezentate de pastorul nostru. În curând vă vom oferi toate detaliile.
2. 09-10 Iulie vom avea Campamentul de Tineret EMAUS, tot în Valle de Benasque, unde vom cuceri împreună Vârful POSETS. Va fi o ocazie de consacrare și de părtășie spirituală, iar cazarea se va face la Refugiul ÁNGEL ORUS.

DUMINICĂ, 08: Martin Crăciun;
LUNI, 09: Claris Cosgarea;
MARȚI, 10: Shanny Chițu, Filip Costinescu, Mihai Bugoi;
MIERCURI, 11: Gențiana Sărăcuțu, Răducu Sergiu Popa;
JOI, 12: Adriana Găină, Elena Micu, Lavinia Necula Sandu;
VINERI, 13: Iulian Brinceanu;
SÂMBĂTĂ, 14: Lia Constantin, Claudiu Samuel Ichim;

DUMINICĂ: Angela Timofte
LUNI: Gică Eugen Timofte
MARȚI: Gianni Todirică
MIERCURI: Simona Dinu Radu
JOI: Toma Mirela
VINERI: Toma Dan
SÂMBĂTĂ: Toma David

  • pentru sănătatea fraților și surorilor: Marin Precup, Estera Olari, Rodica Galeschi, Valentina Până din Chiojdu, Geanina Preda, Daniel Nicușor, Vasile Todirică, Alina Danilescu, Darius Danilescu, Ion Crantea, Dana Panduru, Mihai Bratu, Estera Diaconu, Jose Luis Paco Pinto, Dorel Olari, Isabel de Quadros, Rodica din Chiojdu, Weiss Hermine din Dupuș, Mariana Popescu, Ferid Constandache, Carlos, Cristi Popescu și mama lui, Luminița Străinu, Gabriel, Samuel Rizea, Janet Belina Chung, Carmen Trăistaru, Titu Țecu;
  • pentru sănătatea mintală a Elenei Dinu;
  • pentru copiii, companionii și tinerii noștri;
  • pentru familiile bisericii noastre;
  • pentru o pocăință autentică a tuturor membrilor;
  • pentru botezul cu Duhul Sfânt;
  • pentru noua echipă administrativă a Uniunii Spaniole;

Deut. 13:4 1 Voi sunteți copiii DOMNULUI, Dumnezeul vostru. ... Voi sunteți un popor sfânt pentru DOMNUL, Dumnezeul vostru. El v‑a ales ca să fiți poporul Lui, proprietatea Lui, dintre toate popoarele de pe fața pământului.

E. G. White: Dintre toți oamenii din lume, reformatorii ar trebui să fie cei mai dezinteresați, cei mai blânzi, cei mai politicoși. În viețile lor, ar trebui să se vadă adevărata bunătate a faptelor dezinteresate. Lucrătorul care dă pe față lipsă de amabilitate, care arată nerăbdare față de neștiința sau îndărătnicia altora, care vorbește precipitat sau acționează fără să reflecteze mai întâi, poate închide ușa inimilor, încât să nu mai poată ajunge niciodată la ele. DH 460.1

Acesta este numărul de cont al bisericii noastre, în care poți transfera zecimile și darurile tale punând numele și conceptul:

ES78 0049 3150 6927 1418 6765

Mobil617 626 544
Email: salbu@adventista.es

Pastorul va fi disponibil pentru vizite și comunicare atât la localul din Coslada cât și la domiciliu:

  • Tineri: miercuri, 18.00-20:00
  • Adulți: joi, 18:00-20:00